Par Mani

OHO! Vesela lapa tikai par mani!

Nedaudz savtīgi, vai ne?  Bet es ticu, ka gribi uzzināt, kas slēpjas zem bloga logo.

Tātad, sveiks! Mani sauc Krišjānis Majevskis, bet draugiem un Tev, es esmu vienkārši Krišs!

P1012054

Iesākumā pastāstīšu kāpēc esmu nolēmis veidot blogu un ko šeit var atrast.

Tu nespēsi noticēt – man ir slepens romāns ar ēdienu! Jā, es atzīstos! Jau 27 gadus esmu atkarīgs no ēšanas un par to nekaunos. Bet kopš 2016. gada sākuma mans romāns ar ēdienu ir ieguvis pavisam citu veidolu. Lai mans organisms strādātu pareizi un bez sarežģījumiem, esmu spiests no uztura izslēgt glutēnu un laktozi. Kā arī – man nepatīk garlaicīga ēšana un dzīve ir pārāk īsa, lai vienmēr ēstu vienu un to pašu. Tāpēc, lai būtu daudzveidība, meklēju dažādas receptes, izmēģinu tās un dalos maltītē ar savu ģimeni un draugiem. Un kāpēc gan, lai Tu nekļūtu par manu virtuālo maltītes draugu?

Jā, tieši tā! Vēlos, lai Tu kļūtu par manu maltītes draugu! Tāpēc nolēmu, ka dalīšos ar receptēm, kuras esmu izmēģinājis pats, kuras manuprāt ir jāizmēģina arī Tev un kuras ir tik gardas, ka man bija neērti nedalīties ar tām.

Šeit arī atradīsi ieteikumus, trikus un noslēpumus, kurus, meklējot interneta dzīlēs, esmu apguvis pats un kas ļaus padarīt maltīti skaistāku, vieglāk pagatavojamu un cerams, ka arī veselīgāku (par veselīguma faktoru neesmu 100% drošs, bet paša gatavota maltīte rada prieku un prieks noteikti ir veselīgs). Un pats galvenais – šeit Tu, kopā ar mani, varēsi apgūt dzīvi bez glutēna un laktozes. Jo tā kā tas manā dzīvē ir jaunums, kuru nāksies ievērot visticamāk visu dzīvi, tad es mācīšos pareizi ēst kopā ar Jums, draugi! 

 

Nedaudz par mani?

Kaut arī mans romāns ar ēdienu ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr profesionāli ar to neesmu saistīts. Esmu ieguvis arhitekta  – tehniķa profesiju, kā arī beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju – vides dizainu. Esmu kā Supermens – pa dienu darbojos kā interjera dizaineris/arhitekts tehniķis, bet naktīs slepeni ienirstu kulinārijas pasaulē. Viena no manām lielākajām kaislībām ir ceļošana. Hobija līmenī patīk fotografēt (fotografēšanu nedaudz esmu apguvis studējot LMA) un, pateicoties šim blogam, varu pielietot to tagad praksē – esmu autors visiem rakstiem, ko varat lasīt šeit, kā arī visām bildēm, kuras redzat. Dievinu aktīvu dzīvesveidu – velobraukšanu, sporta zāles apmeklēšanu. Viens no iecienītākajiem raidījumiem – Top Chef, un atzīšos, sakot, ka esmu liels fans visiem komiksu supervaroņu seriāliem.

Bet kāpēc mani aizrauj gatavošana? Tas ir tas īpašais moments, kad virtuve piepildās ar smaržas niansēm. Gatavošana ir sava veida performance – Tu radi mākslasdarbu uz šķīvja, kuru vari iemūžināt bildēs, bet kurš pazudīs kāda vēderā, daudz ātrāk, kā laika periods, kuru pavadīji to gatavojot.

Labi, pietiks izklāstīt šo savtīgo apcerējumu. Gatavojam, ēdam, atkorķējot vīnu, un dzīvojam pozitīvi!